İstanbul Modern ana sponsorunu buldu

  • Giriş : 15.07.2008 / 22:40:00

Türk Telekomünikasyon A.Ş, İstanbul Modern Sanat Müzesinin ana sponsorluğunu üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Modern Sanat Müzesinden yapılan açıklamada, daha önce müzede sergilenen "Venedik-İstanbul" sergisi ile "Cihat Burak Retrospektifi" ve Sürekli Sergiler Bölümünün sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom'un, şimdi de müzenin ana sponsoru olduğu belirtildi.

Açıklamada, İstanbul Modern ile Türk Telekom arasında ana sponsorluk anlaşmasının, Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Paul Doany ile İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın katıldığı törende imzalandığı kaydedildi.

Anlaşmaya ilişkin İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın görüşlerine yer verilen açıklamada, Eczacıbaşı'nın, "Türk Telekom'un desteğiyle yoğun ilgi gören, çok başarılı sergiler gerçekleştirdik. İstanbul Modern, bu yıl kendi ürettiği sergileri İstanbul'dan sonra yurt dışında Londra, Viyana ve Berlin'de sergileyecek.

Türk Telekom gibi büyük kitlelere ulaşan bir kuruluşla sürdürdüğümüz işbirliğimiz, bizim için son derece önem taşıyor. Bu birliktelik İstanbul Modern ile Türk Telekom arasında büyük bir ortaklığı ifade ediyor" dediği kaydedildi.

Açıklamada, Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Doany'nin de şu sözlerine yer verildi:

"Eğitim ve inovasyon gibi diğer sosyal sorumluluk alanlarında olduğu gibi, kültür ve sanat faaliyetlerine destek vermek de ülke insanı ve ekonomisini destekleme görev ve sorumluluğunu tamamlayıcı niteliktedir.

Kültür ve sanat alanlarındaki projelerle Türk Telekom, hem kültürel mirasın geliştirilmesini ve sonraki nesillere aktarılmasını hem de Türk insanını kültürlerarası sanatsal tatlarla buluşturmayı hedefliyor.

Bu çerçevede, Türkiye'de önemli ve farklı projelere imza atan İstanbul Modern Sanat Müzesi ile işbirliği içinde olmaktan ve çalışmalarını desteklemekten memnuniyet duyuyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*