İstanbul Müftülüğü'nden şehitlere mevlid

  • Giriş : 06.10.2008 / 14:13:00

İstanbul Müftülüğü, Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 15 asker için bazı camilerde hatim ve mevlit programları düzenlliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Müftülüğü, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 15 asker için 6-7 Ekimde bazı camilerde hatim ve mevlit programları düzenledi.

İstanbul Müftülüğünden yapılan açıklamada, 4 Ekimdeki terör saldırısında Hakkari Aktütün Karakolu'nda 15 askerin şehit olduğu, 2 askerin kaybolduğu ve 10'u aşkın askerin de yaralandığı hatırlatılarak, ''İstanbul Müftülüğü olarak yüce mevladan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, aile üyeleri, ordumuz ve milletimize başsağlığı diliyoruz'' denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Müftülüğümüz, şehitlerimizin aziz ruhlarına ithaf edilmek üzere başta Sultanahmet, Fatih, Eyüp, Üsküdar İskele (Mihriman Sultan), Hamid-i Evvel ve Selimiye gibi merkez camiler olmak üzere, her ilçede bir veya birkaç camide 6-7 Ekim tarihlerinde mevlit programları düzenlemiştir. Şehitlerimizin ruhları için hatim ve mevlit dualarının da yapılacağı bu programlara vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte katılmalarını sağlamak üzere camilerde duyurular yapılmaktadır.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*