İstanbul polisi, 60 kilogram esrar ele geçirdi

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında, 129 bin 484 adet ekstacy, 60 kilogram esrar ve 238 gram eroin ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Liderliğini M.E. isimli bir kişinin yaptığı uyuşturucu şebekesinin Van'dan İstanbul'a getirdiği uyuşturucuyu satmaya çalıştığı bilgisine ulaşan narkotik polisi, 12 Mayıs 2006 tarihinde Gaziosmanpaşa ve Bahçelievler'de iki ayrı eve, "Vurgun" adı verilen operasyon düzenledi. Operasyonda şebeke lideri M.E.'nin de aralarında bulunduğu 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bir depo ev ve otomobilde yapılan aramalarda 56 kilo 692 gram esrar ele geçirilirdi. Operasyonun ardından Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlılar, buradaki işlmeleri tamamlandıktan sonra İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Narkotik polisin uyuşturucu şebekelerine yönelik gerçekleştirdiği diğer operasyon 13 Mayıs 2006 tarihinde yapıldı. Hollanda'dan getirdikleri ekstacy hapları İstanbul'da piyasaya sürmeye çalışan M.O. liderliğindeki bir uyuşturucu şebekesine yönelik yapılan "Dolunay" kod adlı operasyon Bahçelievler'de gerçekleştirildi. Operasyonda, 129 bin adet ekstacy hap ile birlikte aralarında çete lideri M.O. ile Ü.O. adında bir kadının da bulunduğu 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şebeke üyesi 5 zanlının sorgulaması sürüyor.

Öte yandan, sokak satıcılarına yönelik operasyonlarına devam eden narkotik polisi, son bir hafta içerisinde 23 ayrı baskın yaptı. Yapılan baskınlarda, 3 kilo 324 gram esrar, 238 gram eroin, 484 adet ekstacy hap, 4 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, 48 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious