İstanbul polisi 'Bayram Temizliği' yaptı

  • Giriş : 22.10.2006 / 00:00:00

Kamuoyunda "Keriz Çetesi" olarak bilinen gasp ve dolandırıcılık çetesi, "Bayram Temiziği" adlı operasyonla çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, ölümle tehdit ederek gasp ettikleri kişilerin kredi kartlarından para çeken çeteyi, düzenledikleri operasyonla yakaladı. Fatih, Küçükçekmece ve Büyükçekmece'de düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda çete lideri Necati E. ile birlikte Fesih E., Abuzer Ö. Tuncay U., Nihat G., Erkan M., Hanefi Ç. isimli şüpheliler yakalandı. Zanlıların İstanbul'un çeşitli ilçelerinde 38 gasp olayına karıştıkları tespit edildi. Yakalanan zanlıların gasp ettikleri kişilerin kredi kartlarını ve şifresini zorla aldıkları, para çekilene kadar da mağdurları bağlayarak dövdükleri belirlendi.

Operasyonlarda zanlılarla birlikte olaylarda kullandıkları tespit edilen 6 adet bıçak, 4,33 gram Hint keneviri, bir miktar kokain, 4 adet sahte nüfus cüzdanı, 7 adet çalıntı cep telefonu ile 34 UF 8876 plakalı otomobil ele geçirildi.

Mağdurlardan Bahattin Kaya isimli vatandaş emniyet müdürlüğüne gelerek zanlılarla yüzleştirildi. Olay anını anlatan Kaya, 4 Ağustos 2006 tarihinde gasp edildiğini ve yediği dayak nedeniyle 1 gün yoğun bakımda kaldığını söyledi. Kaya, ailecek psikolojilerinin bozulduğunu ve 3 aydan bu yana tedavi gördüklerini kaydetti. Zanlıların yakalanmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Kaya, adelete güvendiğini dile getirdi.

Çete lideri olduğu iddia edilen Necati E., Emniyet Müdürlüğü çıkışında basın mensuplarına "Maç bitti" şeklinde espri yaptı. Adliyeye sevk edilen çete üyeleri "gasp, uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak, ateşli silahlar kanununa muhalefet, sahte kimlik bulundurmak ve yalan beyanda bulunmak" suçlarından hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious