İstanbul polisinden DHKP-C örgütüne şok baskın

İstanbul polisinden DHKP-C örgütüne şok baskın.12018
  • Giriş : 09.03.2008 / 14:09:00

Yasadışı örgüte ait hücre evine yapılan operasyonda bombalı eylem hazırlığındaki 3 terörist yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Küçükçekmece'de yasadışı sol örgüte ait bir hücre evine yapılan operasyonda sansasyonel nitelikte suikast ve bombalı eylem yapma hazırlığındaki 3 kişi yakalandı. Operasyonda bomba düzenekleri, otomatik silahlar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri yasa dışı sol örgüt DHKP-C'nin Mart ayında eylem yapmayı planladığı istihbaratı üzerine ortak bir çalışma başlattı. Örgütün Küçükçekmece'deki bir hücre evine baskın düzenledi. 05 Mart 2008 tarihinde düzenlenen baskında, önümüzdeki günlerde sansasyonel nitelikte suikast ve bombalı saldırı eylemi hazırlığı içersindeki 2 örgüt üyesi ile bunlara yardım ve yataklık eden 1 kişi yakalandı. Örgütün hücre evine gerçekleştirilen operasyonda; 1 adet 7.62 mm çaplı kaleşnikof, 1 adet 7.65 mm çaplı beratta marka tabanca, 1 adet 9 mm çaplı makarov marka tabanca, 21 adet 7.62 mm çaplı fişek, 16 adet çaplı 7.65 mm fişek, 7 adet 9 mm çaplı fişek, 3 adet bu tabancalara ait şarjör, 1 adet bomba düzeneği halinde hazırlanmış cep telefonu, bomba yapımında kullanılan 35 kilogram suni gübre, 1 adet boru bomba düzeneği, 2 adet flash disk, 2 adet sahte nüfus cüzdanı, bombalı düzenek haline getirilmiş uzaktan kumandalı oyuncak araba ele geçirildi.

Öte yandan emniyette ifadeleri alınan şahısların susma hakkını kullandıkları ve eylemi ne zaman nerede gerçekleştireceklerine dair bilgi vermedikleri öğrenildi. Zanlılar Terörle Mücadele Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlıların adliye girişinde slogan attığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious