İstanbul polisinin JİTEM'ci avı

İstanbul polisinin JİTEM'ci avı.12884
  • Giriş : 17.11.2008 / 20:37:00

İstanbul'da asayiş uygulaması yapan polisler durdurkları araçta kendilerini JİTEM elemanı olarak tanıtan 3 kişi ile birlikte 4 Glock marka silah ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da rutin asayiş uygulaması yapan motorize polis ekipleri, durdurdukları bir araçta yaptıkları aramada 4 adet Glock marka tabanca ile bu tabancalar için jandarma adına düzenlenmiş sahte ruhsatlar ele geçirdi. 3 kişinin gözaltına alındığı olayın ardından şahısların kendilerini JİTEM elemanı olarak tanıttıkları öğrenildi.

Bağcılar'da Yunus ekiplerinin yaptığı asayiş uygulamasında 34 MMT 06 plakalı lüks araç durduruldu. Araçta yapılan incelemelerde 4 adet Glock marka tabanca, bu tabancalara jandarma tarafından düzenlenmiş ruhsatlar, 3 telsiz, çok sayıda jandarma giriş kartı ve kimlikleri bulundu.

Araçta bulunan O. T., V.T. ile V.S. gözaltına alınarak Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Zanlıların daha sonra polislere kendilerini JİTEM elemanı olarak tanıttıkları iddia edildi. Glock marka tabancalar adına düzenlenmiş ruhsatların ise sahte olduğu ortaya çıktı.

Organize Şube'deki işlemleri tamamlanan zanlılar sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*