İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bomba paniği

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bomba paniği.10112
  • Giriş : 09.04.2008 / 03:47:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 08:09:33

Üniversite bahçesinin hemen yanına bırakılan parça tesirli boru tipi bomba, etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maltepe Küçükyalı'daki İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bomba paniği yaşandı. Öğrencilerin giriş yaptığı üniversite bahçesinin hemen yanına bırakılan parça tesirli boru tipi bomba, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Geçtiğimiz günlerde Akdeniz Üniversitesi'nde yaşanan silahlı olayların ardından İstanbul'da da bir üniversitenin hemen yakınına bırakılan bomba paniğe neden oldu. Edinilen bilgiye göre, saat 11.00 sıralarında üniversite bahçesinin yanında şüpheli paket olduğu ihbarını alan polis ekipleri olay yerine giderek çevrede güvenlik önlemleri aldı. Yapılan inceleme sonucunda şüpheli paketin içinde parça tesirli boru tipi bomba olduğu tespit edildi.

Bomba etkisiz hale getirilirken, bir görgü tanığı Ahmet Kaba, "Üniversitenin bahçesindeki paketin içinde bomba olduğu söylendi. Bahçenin içine bırakmışlar. Polisin etkisiz hale getirdiği söylendi. Üniversitelere girip çıkan kişilerin kılık kıyafeti belli değil, kimin girip çıktığı belli değil. Tam anlamıyla bir düzensizlik var. Güvenlikçi arkadaşların suçlanmaması gerekiyor. Kutu içerisinde bomba olduğu söylendi. Bizi de bahçenin içine sokmadılar. Öğrencilerin panik yapmaması için kutunun içinin boş olduğu söylendi. Ortam o kadar karışık ki ne amaçla yapıldığını bilemezsiniz" diye konuştu.

Bir başka görgü tanığı Hüseyin Sandallı da, "Polisler her tarafı çevirdi. Yolları karşılıklı kapattılar. Uzman ekipler geldi ve şüpheli paket imha edildi. Üniversiteler zaten bu aralar çok karışık" dedi. Üniversite öğrencilerinden biri ise, "Biz o sırada dersteydik. Ancak burada polisleri gördük" dedi.

Üniversiteden herhangi bir yetkiliye henüz ulaşılamazken, kapıdaki güvenlik görevlileri de "Şüpheli paket bahçenin dibine bırakmışlar. Polisler alıp götürmüş" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious