İstanbul trafiği artık nefes alacak!

İstanbul trafiği artık nefes alacak!.19483
  • Giriş : 19.03.2009 / 08:45:00

Sarıyer-Çayırbaşı karayolu tüneli düzenlenen törenle birleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarıyer'in ulaşım sorununu çözecek olan Sarıyer-Çayırbaşı 'Karayolu Tünel Yolu' projesinde 4 bin 614 metre kazı rekor bir hızla tamamlandı. Çift yönlü yapılan kazılara son darbe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kullandığı iş makinesiyle vuruldu. Topbaş'ı açılan tünelin karşı tarafından işçiler ellerindeki bayraklarla karşıladı.

Tüneli inşa eden Öztaş İnşaat firması yetkilileri ve işçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Topbaş, “Bu resim tünelin girişine hatıra olarak asılacak ve İstanbullular her baktığında bu tarih hatırlanacak” dedi.

TRAFİĞİ RAHATLATACAK

Tünel yolun Sarıyer trafiğini çözecek bir proje olduğunu söyleyen Topbaş, “Çift yönlü iki tünelde toplam 4 bin 614 metre kazının sonuna geldik. Şu anda bu tünel yolla birlikte 3 tane tünel yolda yapım çalışmaları devam ediyor. 4 tane daha tünel yolu ihale aşamasına getirdik. Bu projelerle İstanbul'da bir tarih yazıyoruz” dedi. 2009 sonuna doğru tünel yolun hizmete gireceğini belirten Topbaş, Sarıyer'e ulaşmak için harcanan bir saatlik araç trafiğinin 5 dakikaya ineceğini söyledi.

ÇİFT YÖNLÜ OLACAK

Sarıyer-Çayırbaşı tüneli Merkez Mahallesi'ndeki Çırçır Suyu'nda başlayıp, Kazım Karabekir Mahallesi sınırları içerisinde kalan eski tekel kibrit fabrikasının yanında sona eriyor.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*