İstanbul trafiği çileden çıkarıyor! Vali Güler'den uyarı

İstanbul trafiği çileden çıkarıyor! Vali Güler'den uyarı .19382
  • Giriş : 13.09.2007 / 16:28:00
  • Güncelleme : 13.09.2007 / 16:57:32

Yol yapım çalışmalarının tamamlanamaması üzerine Vali Güler'den uyarı geldi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazetecilerin, okulların açılacağı 17 Eylül'de İstanbul'un trafiğinde neler olacağına ilişkin sorularını yanıtlayan İstanbul Valisi Muammer Güler, şunları kaydetti:

''Devam etmekte olan alt ve üst geçit inşaatları, kavşak inşaatları, raylı sistem inşaatları var ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi 17 Eylül'den itibaren belli noktalardaki inşaat çalışmalarını durduracak. İstanbul bir yandan trafiğini düzenlemek için yeni yollar, kavşaklar, alt ve üst geçitler yapmak zorunda. Bir yandan da artan sorunları gidermek zorunda. Vatandaşların da dikkatli olması gerekiyor. Ramazan ayı da başladı. Akşam iftara yetişmek için herkes aynı güzergahı, aynı saatte kullanmaya kalkarsa bunun sıkıntı yaratacağı belli.

O nedenle biz ikili eğitimin sabah 07.30'da, tekli eğitimin de 09.00'dan önce başlamamasını planlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda mesai saatlerinde bir değişiklik yapmıştık. Bu sene böyle bir değişikliği gerekli görmedik. Çünkü memurların çıkış saatiyle okulların tekli ve ikili eğitim olarak dağılış saatleri ve bir de iftar saatini buna ekleyip trafik yoğunluğunu hesap etmek durumundayız.'' Vatandaşlardan da sabırlı olmalarını isteyen Güler, ''İstanbul'a araç girişinin yıllar itibarıyla ne kadar çok arttığını görüyoruz. Artık 2,5 milyona yaklaşan bir araç trafiğiyle karşı karşıyayız. Kara yolu ulaşımının çok yoğun olduğu bir konseptle bunu çözmesi öyle kolay bir şey değil. Raylı sistemin İstanbul'da artırılması lazım. Toplu taşımacılığın yoğun yaşanması lazım. Yeni metrobuslar da devreye girecek. 17 Eylül Pazartesi günü devletin, yerel yönetimlerin ellerinden gelen bütün çabayı göstereceklerini ve trafikte herhangi bir sorun yaşanmayacağını bekliyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious