'İstanbul trafiğine çözüm; Marmaray'

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray Projesi'ni başlattıklarını ve 5 sene içinde projeyi tamamlayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "AK Parti İstanbul'a Hesap Veriyor/Buluşalım Konuşalım" toplantılarının 'Ulaştırma' başlıklı oturumu Koşuyolu Haydarpaşa Lisesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve çok sayıda AK Partili katıldı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, programda sinevizyon göstesiri eşliğinde bir konuşma yaptı. İstanbul ve Marmara haritaları eşliğinde İstanbul'un trafik sorununa değinen Yıldırım, Marmaray Projesi'nin bir çağdaşlaşma projesi olduğunu belirterek, "Bu proje İstanbul'un trafik sorunun çözecek projedir.Bunun için 100 yıl, değil sadece 5 yıl bekleyeceğiz. 5 yıl sonra İstanbullu arabasıyla değil, ama toplu ulaşımla istediği yere rahatlıkla gidebilecek."

Konya - Ankara - İstanbul arası hızlı tren projesine de değinen Yıldırım, projenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Konya-Ankara arasının şu anda demiryolu ile 11,5 saat olduğunu belirten Yıldırım, "Bunun sözü bile var. Git gel Konya 6 saat diye. Şu anda demiryolu ile 11,5 saat. Konya'dan Ankara'ya 11,5 saatte kimseyi götüremezsiniz. Hızlı tren projesi gerçekleştiğinde Konya-Ankara arası gidiş 1 saat 15 dakika geliş de 1 saat 15 dakika toplam 2,5 saate inecek." açıklamasını yaptı.

Program'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'da İstanbul'un trafik sorunu ve yapılan çalışmaları anlatan bir konuşma yaptı.

Program sonunda, Pegasus Havayolları'ndan 75 bilet çekilişi yapıldı. Çekiliş'de kazanan numaraları Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı okudu. Bilet çekilişi sonrası toplantıya konuşmacı olarak katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'ya plaket verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious