İstanbul Turizm Festivali başladı

İstanbul Turizm Festivali başladı.12173
  • Giriş : 16.05.2008 / 13:46:00

İstanbul Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırladığı ''İstanbul Turizm Festivali'' başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''İstanbul Keyif Haftası'' temalı festivalin Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, bu yıl ''Turizm Festivali''nin mayıs ayında kutlanmasına karar verdiklerini belirterek, geniş katılımlı organize edilen festivalin bir hafta süreceğini söyledi.

Taşbaşı, şöyle konuştu:

''İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Eminönü Belediyesi, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Özel Belgeli Özel Nitelikli, Butik Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği, bu bölgedeki bütün esnaf, sektör temsilcileri, rehberler herkes görev aldı. Hep birlikte güzel bir şenlik yapmayı tasarladık. Umuyoruz ki bütün İstanbul için hayırlı olur. Festivalimizin bol şenlikli geçmesini diliyorum.''

Yapılan konuşmaların ardından Anadolu Ateşi dans gösterisi ve Mehteran Takımı gösterisi sunuldu. Daha sonra Zakopane Kapella grubu bir konser verdi.

-ETKİNLİKLER-

Açılış törenine vatandaşlar ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği festival kapsamında, Sultanahmet Meydanı'nda yarın akşam Roman Orkestrası bir konser verecek.

Etkinlikler çerçevesinde Sultanahmet Meydanı'nın yanı sıra Beşiktaş İskelesi, Kumkapı, Balans, Kanyon Alışveriş Merkezi, Eminönü İskelesi, Kadıköy İskelesi, Kadıköy Meydanı, Ayasofya Müzesi gibi mekanlarda konserler düzenlenecek.

Ayrıca, 23 Mayıs'ta Ayasofya Müzesi'nde ''Hikmet Barutçugil Özel Ebru Gösterisi'' ve aynı gün Akbıyık Caddesi'nde ''İstanbul Keyfi Sokak Partisi'' yapılacak.

Festivalin kapanış gecesi 24 Mayıs'ta Aya İrini'de olacak ve İstanbul Turizm Ödülleri sahiplerine verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious