İstanbul Üniversitesi'nde İtalyan gecesi

İstanbul Üniversitesi'nde İtalyan gecesi.15650
  • Giriş : 23.10.2008 / 20:02:00

‘‘İstanbul Üniversitesi 2008-2009 Öğretim Yılı Kültür Sanat Günlerine L’ocrhestra Di Piazza Vittorio Konseri ile Başladı.’’

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nün düzenlediği bu yılki ilk Kültür Sanat Günleri'nde dünyaca ünlü L'ocrhestra Di Piazza Vittorio grubu sahne aldı.

Şimdiye kadar pek çok ülkede konser veren grup İstanbul Üniversitesi'nde vereceği konser için Türkiye'ye geldi. 20 Ekim'de İtalyan Kültür Merkezi'nin katkılarıyla düzenlenen gece Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak URAL ile İtalyan Kültür Merkezi Müdürü Gabriella FORTUNATO'nun açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan grup iki saati aşkın süren bir konser verdi.

Beyazıt Merkez Yerleşke'deki Rektörlük Ana Bina'da gerçekleşen konsere yaklaşık 450'ye yakın akademik ve idari personel katıldı. Oldukça renkli geçen konserde L'ocrhestra Di Piazza Vittorio grubu uzun süre ayakta alkışlandı.

Farklı müzik türlerinde birçok eser seslendiren L'ocrhestra Di Piazza Vittorio konseri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak URAL'ın, grup üyelerine, İtalyan Kültür Merkezi Müdürü Gabriella Fortunato'ya ve İtalyan Kültür Merkezi Müdür Yardımcısı Silvana Vasilli'ye verdiği çiçekle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*