İstanbul Valisi Muammer Güler: İnceleme başlatıldı

İstanbul Valisi Muammer Güler: İnceleme başlatıldı.19777
  • Giriş : 15.06.2007 / 12:33:00

Güler, cenazesinin, Atatürk Havalimanı'nda bavullarla aynı araçta taşınmasıyla ilgili inceleme başladığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler, Hakkari'de şehit düşen Özyalçın'ın İstanbul'a getirilen cenazesinin, Atatürk Havalimanı'nda bavullarla aynı araçta taşınmasıyla ilgili inceleme başladığını bildirdi.

Güler, İçişleri Bakanı Osman Güneş'in katılımıyla yapılan seçimler için alınacak tedbirlerle ilgili toplantısı sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Orada, tabii böyle bir görüntü olmaması lazım. Onun belli kuralları var” diyen Güler, “Olay nereden kaynaklandı” sorusu üzerine, “Bunu bilmediğini ancak şehit cenazesi taşımanın belli kuralları olduğunu” dile getirdi.

Güler, şunları kaydetti:

“Onun belli bir tertip içinde olması lazım. Şehit cenazesinin ayrı, eşyaların ayrı konması lazım. Çok kısa bir mesafe. Merkez komutanlığının görevlilerine teslim edildiği yer ile apron arasında bir mesafe. Çok kısa bir mesafede yapılan bir taşıma ama onun daha uygun olması lazımdı. Bizi de çok üzdü.

Sabahleyin, gerekli incelemeyi hava limanından sorumlu vali yardımcısına başlattırdım. Gerekli işlemi yaptıracağım. Hiç hoş olmamıştır. Tabii ki bizim de tasvip etmediğimiz bir görüntü ortaya çıkmıştır. Daha usulüne uygun şekilde daha koordineli yapılması gerekirdi.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious