İstanbul Valisi rahatlattı

İstanbul Valisi rahatlattı.4195
  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da "Kırım Kongo Kanamalı Ateşi" hastalığı ile ilgili olarak herhangi bir tehlikenin bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler, kamuoyunda 'kene ısırması' olarak bilinen "Kırım Kongo Kanamalı Ateşi" hastalığının İstanbul için bir tehdit olmadığını ve gereken bütün önlemlerin alındığını belirtti.

İstanbul'da bu anlamda bir sıkıntı yaşanmadığını anlatan Vali Güler, "Bilim adamları ve uzmanlar bu konuda gerekli çalışmaları yapmıştır. Buna rağmen bu hastalığa ilişkin, gerek tedavi önlemleri bazında, gerekse ilaç bazında bütün tedbirleri aldık. Böyle bir sorun inşallah yaşanmaz. Ama dünyada bu sorun yaşanıyor. Bazı hastalıklarda önleminizi istediğiniz kadar alın, bunun önüne geçemiyorsunuz. Hastalık ortaya çıkar. Değişik sebepleri vardır. Kuş gribi de bunlardan biriydi. Ama şu an için İstanbul'da böyle bir sıkıntı söz konusu değildir." şeklinde konuştu.

Boğaziçi Köprüsü'ne asılan Galatasaray bayrağının Fenerbahçeli taraftarlar tarafından yırtılarak denize atılması olayıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Vali Güler, "Bu tip olaylar hiç hoş şeyler değil. Yanlış olan şeylerdir. Bu olay hiçbir doğruyla açıklanamaz. Sabırlı olacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious