İstanbul ve Gaziantep'te PKK operasyonu

İstanbul ve Gaziantep'te PKK operasyonu.12079
  • Giriş : 26.05.2008 / 08:44:00

İstanbul ve Gaziantep'te terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 2'si tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla, İstanbul ve Gaziantep'te terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 2'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık bir yıl süren istihbarat çalışmaları sonrasında, polis tarafından Muğla, İstanbul ve Gaziantep'te eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, ''terör örgütüne mensup oldukları, örgüt propagandası yaptıkları ve örgütsel doküman bulundurdukları'' iddiası ile gözaltına alınan 5 kişi ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen üniversite öğrencisi Mehmet. A ve Murat. A tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2'si üniversite öğrencisi 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında bir kişinin ise arandığı bildirildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, gözaltına alınan 5 kişiden 3'ünün Muğla Üniversitesi, birinin Gaziantep Üniversitesi öğrencisi, diğer kişinin ise Muğla Üniversitesi mezunu olduğunu açıklamıştı.

Operasyonda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiş, zanlılara ait bilgisayarlara ise incelenmek üzere el konulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious