İstanbul yağmura teslim oldu

İstanbul yağmura teslim oldu.14438
  • Giriş : 05.11.2007 / 11:47:00

İstanbul'da sabaha karşı başlayan sağanak yağış tüm kentte etkili oldu. Trafik durdu, vatandaşlar ilk iş gününde yollarda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağanak yağışın 2 gün daha etkili olması beklenirken, hava sıcaklıkları da 4 ila 6 derece düşecek.

İstanbul'da sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak yağış kenti etkisi altına aldı. Trafikte aksamalar yaşandı, vatandaşlar yollarda kaldı. Kentte etkili olan yağışın iki gün daha sürmesi bekleniyor.

TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

İstanbul'da gece başlayan ve sağanak şeklinde kendini gösteren yağmur, etkisini artırarak devam ederken, trafiği olumsuz etkiledi. Güneşli bir hafta sonunu geçiren İstanbullular güne yağışla uyandı. Aşırı yağış yollarda su birikintilerine neden olurken, meteorolojinin uyarılarına rağmen dışarıya hazırlıksız çıkan vatandaşların imdadına seyyar şemsiyeciler yetişti. Gece geç saatlerde başlayan yağış sabahın erken saatlerinden itibaren etkisini artırırken, aşırı yağış yollarda su birikintilerine neden oldu. Sabah saatlerinde de etkisini sürdüren yağmur nedeniyle meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alan vatandaşlar, şemsiyelerini yanlarına alarak dışarı çıktı. Yağmur nedeniyle ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşandı.

TÜRKİYE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİ ALTINDA
Türkiye Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altına girdi. Bugün yurt genelinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Marmara"nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu"nun batısında etkili olması bekleniyor.

Salı günü Marmara"nın Batısı ve Kuzey Ege Kıyıları dışında tüm yurtta yağmur ve sağanak, Karadenizin İç Kesimleri"nin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde devam edecek yağışların, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu"nun Kuzeyinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havanın hafta ortasından itibaren iç ve doğu bölgelerde etkisini devam ettirmesi bekleniyor.
SICAKLIKLAR DÜŞECEK
Hava sıcaklığının bugün iç ve batı bölgelerde, Salı günü tüm yurtta 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Salı günü kuzeybatı bölgelerde poyrazdan kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

SEL BASKINLARINA DİKKAT
Meteoroloji, bugün Marmara"nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu"nun batısında, Salı günü Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu"nun kuzeyinde etkili olması beklenen yağışların yol açabileceği sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious