İstanbul yandı

İstanbul yandı.5875
  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Fatih'te kullanılmayan 3 katlı binanın bodrum katında yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangın sırasında yangının yanında bulunan binada çalışan bir kişi ise eşyalarını toplamakla meşguldü. Polis memurunun bütün uyarılarına rağmen eşyalarını toplayan şahıs, "Bütün emeklerim perişan olacaktı. Ne yapabilirdim" diye konuştu. Yangında çatısı yanan ve cafe olarak kullanılan binanın, Galatasaraylı futbolcu Sabri'ye ait olduğu öğrenildi.

Yangın, saat 21.00 sıralarında, Balat sahilde Abdülezel Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı boş bir binada meydana geldi. Tinercilerin ısınmak için ateş yaktığı sırada çıktığı belirtilen yangın kısa sürede tüm binaya sıçradı. 3 katlı bina alev alev yanarken, alevler, binanın sağ tarafında bulunan ve Galatasaraylı futbolcu Sabri'nin sahibi olduğu kafe ile sol tarafta bulunan bir işhanının çatısına da sıçradı. Yangına Beyoğlu, Fatih, Eyüp ve Kocasinan itfaiyesine bağlı ekipler müdahale etti. Yangına arka taraftan müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, yanlış park yüzünden zor anlar yaşadı. Park edilen otomobillerin arasından güçlükle ilerleyebileyen itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından yangın güçlükle söndürülebildi. Yangın nedeniyle 3 katlı bina tamamen yanarken, Galatasaraylı futbolcu Sabri'ya ait olan kafe ile işhanının da çatısı yandı.

Yangın olduğu esnada işyerini terk etmeyen Kenan Çalışkan, "Kaç günlük emeğim oradaydı. Onları almadan çıkamazdım" dedi.

Yanan işhanı sahibi Ahmet Öztür ise tinercileri her seferinde şikayet ettiklerini söyleyerek "Biz kovduğumuz zaman geri geliyorlar. Polise defalarca bunları şikayet ettik. Ama bir türlü gereken önlem alınmadı," şeklinde konuştu.

CafeTown'un işletmecisi Timuçin Sustam, bölgenin turistik bir bölge olmasına rağmen tinercilerin kol gezdiğini ve önlem alınmadığın belirtti. Tinercileri polise ihbar ettiklerini söyleyen Sustam, polisin kendilerine "Biz birşey yapamayız. Siz kovun," dediklerini iddia etti. Yanan 3 katlı binanın sahibinden şikayetçi olacağını söyleyen Sustam, tinerciler yüzünden insanların semte gelemediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious