İstanbul yine beyaza büründü!

İstanbul yine beyaza büründü!.18068
  • Giriş : 19.03.2009 / 14:57:00

Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı hava yurdu etkisine aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özellikle, Trakya'da etkili olan kar bu sabah saatelerinden itibaren İstanbul'da da yağmaya başladı.

Yurdun büyük bir bölümü uzun bir aradan sonra yeniden kar yağışının etkisine girdi. Meteoroloji yetkilileri, Balkanlar'dan gelen soğuk havanın etkisiyle Bulgaristan-Türkiye sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda ve yüksek kesimlerde başlayan kar yağışının ardından kar kalınlığının 3 santimetreye ulaştığını bildirdi. İstanbul'da da bu sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı. Özellikle kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Eskişehir'de bir kişi donarak öldü

Eskişehir Kurtuluş Mahallesi Gamgam Sokak'ta yol kenarında tahtaların üzerinde hareketsiz yatan Selahattin Çiftçibaşı'nın (53) hareketsiz yattığını gören yurttaşlar, olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ve 112 Acil Servis sağlık ekibinin yaptığı incelemede Selahattin Çiftçibaşı'nın donarak öldüğü belirlendi.

Sokaklarda yaşadığı ve alkol bağımlısı olduğu bildirilen Çiftçibaşı'nın cesedi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi.

Bolu Dağı'nda etkili kar yağışı

Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım zaman zaman tek şeritten sağlanıyor. Trafik ekipleri, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Karayolları ekipleri de güzergahta tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.

KAR YARIN ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Murat Şahin, kentte etkili olan yağışlı havanın, sıcaklıkların da düşmesiyle öğle saatlerinde kar yağışına dönüştüğünü, ancak yarın yağış beklenmediğini bildirdi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Şahin, dün Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava akamı dolayısıyla İstanbul'da sabah erken saatlerden itibaren yağışın yağmur şeklinde kendisini gösterdiğini, hava sıcaklığının da düne göre düştüğünü söyledi.

İstanbul'da bugün en yüksek hava sıcaklığının 4 derece olarak ölçüldüğünü bildiren Şahin, ''İstanbul'da etkili olan ve sabah yağmur şeklinde görülen yağış, hava sıcaklıklarının da düşmesiyle öğlen saatlerinde kar yağışına dönüştü. Kar yağışı kıyı kesimlerde sulu kar, yüksek kesimlerde ise kar yağışı olarak gerçekleşti'' dedi.

Şahin, yağışlı havanın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceğini, hava sıcaklığının bu gece sıfır derece civarında beklendiğini ifade ederek, ''Kentte, yarın yağış beklenmiyor. Havanın çok bulutlu, hava sıcaklığının da en yüksek 9 derece olacağı tahmin ediliyor'' diye konuştu.

Rüzgarın bugün karayelden şiddetli estiğini ifade eden Şahin, yarın da rüzgarın karayelden esmeye devam edeceğini, ancak hızının orta şiddette olacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*