İstanbul'a 12 ilden polis desteği

İstanbul'a 12 ilden polis desteği.15922
  • Giriş : 01.05.2008 / 11:17:00

1 Mayıs kutlamalarında İstanbul polisine destek vermek ve güvenliğe yardımcı olmak amacıyla Türkiye'nin 12 ilinden sevk edilen polis kafileleri Atatürk Havalimanı'na gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

260 Çevik Kuvvet Polisi'nden oluşan ilk kafile İzmir'den geldi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da katılımıyla gerçekleştirilen Emniyet Müdürleri Zirvesi'nde alınan karar doğrultusunda sendikaların 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama ısrarı ve kutlamalar sırasında muhtemel provakatif eylemlere karşı, İstanbul polisine destek vermek amacıyla 12 ilden takviye Çevik Kuvvet Polisi havayolu ile İstanbul'a gelmeye başladı. İzmir'den gelen 260 kişilik ilk kafile saat 01.00 de Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Burada, önceden belirlenen gruplara ayrılan polisler belediye otobüslerine bindirildi. Polislere ait kalkan, cop, kask gibi gereçler de kolilerle taşındı.

Trabzon, Erzurum, Van, Muş gibi havaalanı bulunan illerde görev yapan polisler uçakla İstanbul'a nakledilirken, havaalanı olmayan illerden de kara yolu ile polis nakli yapılacağı, takviye polis sayısının ise 3 bin 200 olacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious