İstanbul'a 3 şehirlerarası otobüs terminali yapılacak

İstanbul'a 3 şehirlerarası otobüs terminali yapılacak.23730
  • Giriş : 15.05.2008 / 11:30:00
  • Güncelleme : 15.05.2008 / 11:14:49

İstanbul'da Ataşehir ve Kurtköy ile Bahçeşehir’de üç yeni otogar daha yapılması planlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul’a Anadolu yakasında Ataşehir ve Kurtköy ile Avrupa yakasında Bahçeşehir’de üç yeni otogar daha yapılması planlanıyor. İstanbul Otogarı’ndaki 2 bin işyerinden 145’i ruhsat alabildi

TÜRKİYE şehirlerarası yolcu trafiğinin kalbi, Büyük İstanbul Otogarı’nda atıyor. Ancak günde 4 bin otobüsün giriş-çıkış yaptığı otogardaki 2 bin işyerinden 600’ü çalışır durumda. Bu işyerlerinin de, sadece 145’i ruhsatlı. Belediye proje dışında yapıldığını belirterek diğer yapılara ruhsat vermezken, Yap-işlet-devret modeline göre inşa edilerek 25 yıllığına UATOD’a verilen Büyük İstanbul Otogarı, 2019 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetine geçecek. Belediyenin bu tarihten sonra, İstanbul Büyük Otogarı’nda yeni bir işletme modeli uygulayabileceği belirtildi.

ATAŞEHİR, KURTKÖY VE BAHÇEŞEHİR’E

TÜRKİYE Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmelere göre, Anadolu yakasına yapılacak ilk otogarın Ataşehir’e inşa edileceğini söyledi. İlgin, ‘Harem’e alternatif olarak Ataşehir Kavşağı’na yapılacak otogarın, ileride bir aktarma istasyonuna dönüştürülmesi ve asıl Anadolu Otogarı’nın, Kurtköy’e yapılması planlanmış’ dedi. Avrupa yakasındaki yeni otogarın da Bahçeşehir tarafına yapılmasının düşünüldüğünü vurgulayan İlgin, birçok ilçede ‘cep terminalleri’ denen ve transfer hizmeti veren ilçe terminalleri istediklerini söyledi.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious