İstanbul'a 3. havaalanı müjdesi

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı Ali Babacan, İstanbul'un bölgesel bir ulaştırma merkezi olma özelliği taşıdığını vurgulayarak, "İstanbul'daki 3. havaalanı projesine başlıyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Babacan, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun Dış Ticaret Müsteşarlığının desteğiyle düzenlediği ''Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü'' konulu zirvede, yabancı işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda kaydettiği gelişmeleri anlattı. Ali Babacan, İstanbul'un bölgesel bir hat olma özelliği kazandığını vurgulayarak, "Bugün Orta Asya, Orta Doğu olsun birçok uçuş için İstanbul büyük bir bağlantı noktası olarak görülüyor. Şu anda 2 tane havaalanımız var. Üçüncüsü İstanbul için de Türkiye için de gerekli" şeklinde konuştu. Gerçekleştirilen köklü yapısal reformların bazı uluslararası çevrelerce devrim niteliğinde gelişmeler olarak algılandığını belirten Babacan, doğrudan sermaye yatırımlarının bir ülkeye duyulan uzun vadeli güvenin ifadesi olduğunu, Türkiye'nin de bu konuda gelişmekte olan ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

FARKLI GÖZLÜKLE BAKIN

Türkiye'nin bütün bölge içinde dengeleyici bir özellik taşıdığını dile getiren Babacan, yabancı işadamlarına yönelik konuşmasını şöyle tamamladı: "Türkiye'ye yeni bir bakışla, belki farklı bir gözlükle, yeni bir ruh haliyle bakmakta fayda var. Türkiye, son 4-5 yılda çok şey başardı. 5 sene sonrasının Türkiye'si bugünden çok farklı olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious