İstanbul'a mevsiminin ilk karı bugün yağdı

İstanbul'a mevsiminin ilk karı bugün yağdı.20180
  • Giriş : 24.12.2008 / 10:13:00
  • Güncelleme : 24.12.2008 / 11:00:17

Günler öncesinden beklenen kar yağışı, İstanbul'da etkili olmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah saatlerinde karla karışık yağmur etkili olurken, Beylikdüzü civarında kar yağışı başladı. Kar yağışı ve rüzgar, trafiği de etkiledi. Araçların yavaş seyrettiği görüldü.

Öte yandan, sabah kar yağışı ile uyanan ve işlerine gitmek üzere duraklara giden İstanbullular, rüzgarın da etkisiyle güçlükle yürüyebildi. Kar yağışının öğle saatlerinde etkisini artırması bekleniyor.

BAŞKENT'TE KAR YAĞIŞI SÜRÜCÜLERİ HAZIRLIKSIZ YAKALADI

Başkent'te gece yarısı başlayan ve etkisini artıran kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle, sürücülerin trafikte ilerlemekte zorlandığı görüldü.

Polis araçları dahil, çok sayıda otomobil yolda kaldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler ise hemen yol açma ve tuzlama çalışmalarını başlattı.

Başkent'te son günlerde etkili olan soğuk ve yağmurlu hava gece yarısı yerini kar yağışına bıraktı. Kentin özellikle yüksek kesimlerinde etkisini artıran kar yağışı, şehri beyazla kaplarken, hayatı da olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda sürücü, trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Kışlık lastiklerini takmayan sürücülerin, yolun dik olduğu yerlerde patinaj çektiği ve yolda kaldığı görüldü. Yolda kalan sürücülerden bazıları otomobillerini kenara çekip zincir takmaya çalıştı. Bazı sürücüler ise telefonla arkadaşlarından yardım istedi. Yardıma gelen vatandaşlarla birlikte otomobiller, itilerek götürülmeye çalışıldı.

Kar yağışının etkisini artırması üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de alarma geçti. Kar yağışı ile birlikte belediyeye bağlı ekipler, yol açma ve tuzlama çalışması yaparak sürücülere yardımcı oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı polis araçlarının da yolda ilerlemekte zorlandığı gözlendi. Yolda kalan trafik polis aracı, basın mensuplarının yardımıyla yoluna devam etti.

Soğuk ve karlı havanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*