İstanbul'a özel bayram tedbirleri

İstanbul'a özel bayram tedbirleri.17098
  • Giriş : 05.12.2008 / 12:47:00

İstanbullular, Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarından yüzde 50 indirimli yararlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada, İBB Meclisi'nin aldığı karar uyarınca 4 günlük Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim uygulanacağı bildirildi.

İETT'nin arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracağı ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacağı vurgulanan açıklamada, vatandaşların İETT ile ilgili sorunlarını ''0212-245 07 20'' numaralı telefona iletebilecekleri kaydedildi.

Ulaşım A.Ş'nin de bayram tatili süresince tam kadro ve tam filoyla hizmet vereceği ifade edilen açıklamada, bayram süresince metro, hafif metro ve tramvay seferlerinin öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlı olarak ek seferler düzenleyerek İstanbullular'ın rahat seyahat etmesini sağlayacak Ulaşım A.Ş'nin, güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutacağı ve kontrolleri de sıklaştıracağı ifade edildi.

Açıklamada, vatandaşların her türlü sorun ve şikayetlerini Ulaşım A.Ş'nin ''444 00 88'' numaralı telefonuna ve ''www.istanbul-ulasim.com.tr'' adresine iletebilecekleri vurgulandı.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) de bayram süresince artacak yoğunluğa paralel olarak vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapacağı ifade edilen açıklamada, her bayram olduğu gibi sefer sayılarının artırılacağı ve rezervasyon tarihleri genişletilerek vatandaşlara hizmet sunulacağı kaydedildi.

Vatandaşların İDO ile ilgili şikayetlerini ''444 4 436'' numaralı telefona iletebilecekleri ve aynı numaradan rezervasyon yaptırabilecekleri gibi bilet de alabilecekleri belirtilen açıklamada, İDO'nun ücret tarifesi ve sefer programının ''www.ido.com.tr'' internet adresinden görülebileceği vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*