İstanbul'a sel uyarısı

İstanbul'a sel uyarısı .14471
  • Giriş : 21.09.2007 / 17:47:00

Marmara Bölgesi, haftasonu Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisinde olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yağışların özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası ve Kocaeli bölgesinde etkili olacağını belirtilirken, vatandaşlar sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Marmara Bölgesi'nin Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girdiğini bildirdi. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının yağışlarla birlikte 6-8 derece azalacağını belirten Yıldırım, yağışların hafta sonu Marmara’nın güney ve doğusunda (İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya , Bursa ve Bilecik) etkili olmasının beklendiğini kaydetti. Yıldırım, yağışlı havanın Pazartesi akşam saatlerinden sonra bölgeyi terkedeceğini ifade etti.

Açıklamaya göre, mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıkları Salı gününden itibaren artarak mevsim normallerine çıkacak.Yıldız ve Poyrazdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esen rüzgar, hafta sonuda etkisini sürdürecek. Yıldırım, sağanak şeklinde görülecek etkili yağışlar ile kısa süreli fırtına şeklinde esecek rüzgarın oluşturabileceği sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious