İstanbul'a şiddetli yağmur uyarısı!

İstanbul'a şiddetli yağmur uyarısı!.10967
  • Giriş : 11.12.2007 / 10:43:00

İstanbul'un kuzeybatısında devam eden yağışların önümüzdeki saatlerde, kuvvetli rüzgar ile yağmur ve sağanak şeklinde etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, İstanbul'un kuzeybatısında süren yağışların, İstanbul'un Avrupa yakası ve Boğazlar çevresindeki kuvvetli rüzgar ile etkili olmasının beklendiği belirtilerek, sel, su baskını gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşlar ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

YAĞIŞLAR DOĞU'DA KAR ŞEKLİNDE OLACAK

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


Hava sıcaklığının lodosun etkisini kaybetmesiyle yarın Marmara Bölgesi'nden başlamak üzere hafta sonuna kadar tüm yurtta 4 ile 6 derece azalması bekleniyor.


Bugün Muğla, Aydın, İzmir, Çanakkale, Denizli, Antalya, Adana ve Mersin ileri başta olmak üzere Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde beklenen etkili ve sürekli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgilerin ve vatandaşların dikkatli olması istendi.


Rüzgarın bugün Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde güney-güneybatı yönlerden (lodos) kuvvetli olarak eseceği tahmin edildiğinden soba zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması tavsiye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious