İstanbul'a yine yağmur geliyor!

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

İstanbul ve çevresinin bu geceden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği ve yağışların kentin özellikle kuzey ilçelerini etkileyeceğini bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım, yağışların yarın öğle saatlerine kadar başta özellikle İstanbul'un Sarıyer, Beykoz, Kağıthane ve Şişli gibi kuzey ilçeleri olmak üzerek il genelinde etkili olacağının tahmin edildiğini belirtti.

Cumartesi günü sıcaklıkların azalmasına paralel olarak Boğaz çevresi ve Anadolu yakasında yağışların aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerde kar yağışına dönüşmesinin beklendiğine işaret eden Yıldırım, yağışların aynı gün akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceğini ifade etti.

Hava sıcaklığının Cuma gününden itibaren 8-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceğini kaydeden Yıldırım, kar yağışının il genelinde örtü bırakmasının beklenmediğini belirtti. En düşük ve en yüksek hava sıcaklıklarının Cuma günü 3-8, Cumartesi günü 2-6 derece olmasının tahmin edildiğini ifade eden Yıldırım, hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarına çıkmasının beklendiğini kaydetti.

Mustafa Yıldırım, geçen 2 gün içerisinde İstanbul'un kuzey ilçelerinde normallerin üzerinde kaydedilen yağış nedeniyle toprağın yeterince doymuş olmasından dolayı sel, taşkın ve su baskınlarıyla birlikte toprak kaymalarına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini de hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious