İstanbul'da 100'den fazla kene ısırığı

İstanbul'da 100'den fazla kene ısırığı.16717
  • Giriş : 07.06.2009 / 23:49:00

İstanbul'da hafta sonu mesire alanlarına akın eden vatandaşlar kene tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 100'den fazla kişiyi kene ısırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne son 24 saatte 80 kene vakası intikal etti. Diğer hastanelerde de benzer vakaların yaşandığı ve rakamın 100'den fazla olduğ bildirildi.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte hafta sonu mesire alanları ve yeşil alanları tercih eden onlarca vatandaş, kene ısırması şikayetiyle hastanelere başvurdu. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, son 24 saatte 80 kişinin kene ısırması sonucu kendilerine başvurduğunu bildirdi.

Yetkililer, diğer hastanelere de benzer başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, bu sayının yüzlerce olabileceğini belirttiler. İki çocuğunu kene ısırması sonucu hastaneye getiren bir vatandaş, "Ailece piknik yaparken çocuklarımı kene ısırdı. Bir çocuğumu banyo yaptırırken kene tarafından ısırıldığını fark ettim. Müdahale etmedim, hemen hastaneye getirdik. Daha önce de beni kene ısırdığı için tecrübeliyim. Sağlık ekipleri hemen müdahale ettiler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*