İstanbul'da 15 günde 195 kilo eroin yakalandı

  • Giriş : 06.10.2007 / 16:03:00

İstanbul'da son 15 günde düzenlenen 91 ayrı operasyonda, 195 kilogram eroin, 105 kilogram esrar, 10 kilogram kokain, 4 kilogram afyon sakızı ve 150 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, transit uyuşturucu madde kaçakçılığı ve sokak şebekelerine yönelik Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Büyükçekmece, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Sultanbeyli, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Tuzla ve Zeytinburnu'nda toplam 91 ayrı operasyon düzenlendi.

176 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda, 195 kilogram eroin, 105 kilogram esrar, 10 kilogram kokain, 4 kilogram Afyon sakızı ve 150 bin tablet uyuşturucu hap ile 12 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Ayrıca, Makedonya, Arnavutluk, Almanya ve Türk polisinin ortak çalışması ile Brezilya'dan sırt çantasına zula yapılmış olarak Türkiye'ye getirilen 3 kilogram kokaine ilişkin Brezilya uyruklu 1 kişi ile 1 Arnavutluk vatandaşı ve 2 Türk vatandaşı gözaltına alındı.

ANNE VE ÇOCUKLARI GÖZALTINA ALINDI
Polis yetkilileri, bu operasyonlar arasında yer alan bir çalışmada 32 kilogram kristal eroinin ele geçirildiğini ve olaya ilişkin kardeş olan Ahmet K. ile Mehmet K. ve ismi açıklanmayan annelerinin gözaltına alındığını, babalarının da aynı olaydan firari olarak arandığını bildirdiler.

Operasyonun yapıldığı Avcılar'daki evde uyuşturucu madde bulan polis ekiplerinin, uyuşturucunun kime ait olduğunu sorması üzerine, zanlı Mehmet K'nın ''Bizim evden çıktığına göre bizimdir'' dediği öğrenildi.

Öte yandan polis yetkilileri ''Kristal eroin'' maddesinin, eroinden yaklaşık 4 kat daha etkin ve tehlikeli olduğunu belirterek, bu maddenin dağıtılması halinde uyuşturucuyu kullanan birçok kişinin ölebileceğini vurguladılar.

Gözaltına alınan bazı zanlıların, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü kaydedilirken, işlemleri tamamlanan zanlıların adliyeye sevk edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious