İstanbul'da 25 araç birden kundaklandı

İstanbul'da 25 araç birden kundaklandı.10242
  • Giriş : 16.01.2009 / 08:06:00

Ümraniye, Şişli, Güngören ve Sarıyer ilçelerinde toplam 25 araç kundaklandı. Araçlardan 7'si tamamen yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da oto kundaklama olayları yeniden kendini gösterdi. Dün akşam saatlerinden bu sabaha kadar 6 ayrı yerde 25 araç kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Bunlardan 7 tanesi kullanılamaz hale geldi, 18 araç ise hasar gördü.

Son kundaklama olayı Sarıyer'de meydana geldi ve burada 3 otomobil, kimliği belirsiz kişilerce yakılmak istendi.
Dün akşam saatlerinde Ümraniye ve Şişli'de yaşanan kundaklama olayların ardından bu gece de İstinye ve Güngören'de park halindeki araçlar yakılmak istendi. Güngören Mektep Sokak'ta 6 araç kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi ancak vatandaşların olayı erken fark etmesi üzerine araçlardaki yangın büyümeden söndürüldü. Sarıyer Hisarüstü Mahallesi Bal Sokak üzerinde ise 3 otomobil benzin dökülerek meşalelerle yakıldı. Vatandaşlar yangını görerek kendi imkanları ile müdahale etmeye çalıştı. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise soğutma çalışması yaptı. Kundaklanan bir otomobilin sahibi, "2 kişi sokakta bulunan araçların üzerine benzin dökmüş. Sonra da meşale ile benzini tutuşturmuş. Alevleri görünce sokak sakinleri olarak kendi imkânlarımızla söndürdük. Polis şahısları aramaya başladı ancak henüz yakalanan olmadı." dedi. Sokağı güvenlik şeridi ile kapatan polis, otomobiller ve faillerin bıraktığı meşale ve benzin şişeleri üzerinde incelemelerde bulundu. Görgü tanıklarının verdiği eşkaller ve olay yerinde elde edilen bulgular doğrultusunda failleri yakalamaya yönelik çalışma başlatıldı.

Sarıyer'de yakılan 3 otomobille birlikte dün akşamdan itibaren kundaklanan araç sayısı 25'i buldu. Ümraniye'de 7, Şişli'de iki ayrı noktada toplam 7, Güngören'de 7, Sarıyer'de 3 ve Küçükçekmece'de 1 araç yakılmak istendi. Bunlardan 7 tanesi kullanılamaz hale gelirken 18 araç ise vatandaşların çabası ile yanmaktan kurtarıldı.

Polis de kundaklama olayları üzerine güvenlik önlemlerini artırdı. Polis ekipleri İstanbul'un bütün sokaklarında devriye gezmeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*