İstanbul'da 3 bombacı yakalandı

İstanbul'da 3 bombacı yakalandı .15457
  • Giriş : 01.07.2007 / 16:54:00

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, bombalı eylem hazırlığı içerisinde bulundukları öne sürülen 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütüne yönelik sürdürülen istihbari çalışmalar sonucu, bombalı eylem yapmak için örgütün dağ kadrosundan İstanbul'a gelen kişilerin yakalanmalarına yönelik operasyonlar düzenlendi.

Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı ile Küçükçekmece'de belirlenen adreslere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, örgüt üyesi oldukları ileri sürülen Mehmet Ali D., Serdar Ö. ve Beyaz Y. gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları yerlerde yapılan aramalarda ise bir miktar plastik patlayıcı, bomba yapımında kullanılan malzemeler ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Bakırköy Ebu Ziya Caddesi girişindeki bir bankın altına konulan ses bombasının 10 Haziran 2007 tarihinde patlaması sonucu 14 kişinin yaralanması olayına karıştıkları ve İstanbul'da bombalı eylem yapma hazırlığı içerisinde bulundukları ileri sürülen şüphelilerin, emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious