İstanbul'da 3. Çeçen infazı

İstanbul'da 3. Çeçen infazı.11773
  • Giriş : 28.02.2009 / 08:58:00

İstanbul'daki Çeçen askerlere yönelik cinayetlere bir yenisi daha eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'ye yerleşen Ali Osaev, takip edildiği için sık sık adres değiştirdi. Bir türlü izini kaybettiremeyen Osaev 3 kurşunla can verdi

Çeçen albaylar Gazhi Edilsultanov'un Başakşehir, İslam Canibekof'un Ümraniye'de öldürülmesinin ardından bu kez hedef, yine eski asker Ali Osaev (48) oldu.

İKİ CİNAYETLE BAĞLANTILI

Çeçenistan'daki savaşın ardından Türkiye'ye yerleşen Osaev, dün gece otomobiliyle Zeytinburnu'ndaki evine geldi. Bir araçla kendisini takip eden şahıslar, bina girişinde Osaev'e, susturucu takılı silah ile ateş açtı. Osaev, başına isabet eden 3 kurşunla yaşamını yitirdi.

Saldırganlar olay yerinden, plakası alınamayan bir araçla kaçtı. Polis ekipleri cinayetin Edilsutanov ve Canibekof suikastlarıyla bağlantısı olduğunu tespit etti.

ZİMMET HESAPLAŞMASI MI?

Cİnayetİn, Osaev'in Çeçenistan için toplanan paraları zimmetine geçirdiği için işlenmiş olabileceği iddia edildi. Sık sık adres değiştiren Osaev'in, Başakşehir'de ikamet ettiği ve 3 ay önce Zeytinburnu'na taşındığı öğrenildi. Mahalle sakinleri Osaev'i daha önce görmediklerini, oturduğu binada yabancı uyruklu kadınların olduğunu söyledi. Bu arada Osaev'in eşi de cinayetle ilgili ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*