İstanbul'da 38 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'da 38 kaçak göçmen yakalandı.14515
  • Giriş : 13.04.2008 / 09:09:00

Şişli'de vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen polis, 2 ayrı minibüste, çoğunluğu küçük yaştaki çocuklardan oluşan ve aralarında Filistinli bir ailenin bulunduğu 38 kaçağı yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Filistinli ailenin, olan bitenden habersiz annesinin kucağında uyuyan bebekleri dikkat çekti. Kaçakların Irak, Pakistan ve Filistin uyruklu oldukları öğrenildi. Minibüslerden birinin ise çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Şişli'de ters yöne girerek ilerlemeye çalışan 2 minibüsten şüphelenen vatandaşlar polise ihbarda bulundu. Bozkurt Mahallesi Baruthane Caddesi'ne gelen polis ekipleri, 34 SG 848 ve 34 UN 1494 plakalı minibüslerle burun buruna geldi. Sürücüler ve kaçaklardan bir kısmı polisi fark edince araçlardan inerek kaçmaya başladı. Takviye ekiplerin de desteğiyle kaçanlardan bir kısmı kovalamaca sonucu yakalandı. Minibüslerin sürücüleri izlerini kaybettirmeyi başardı. Kaçakların Irak, Filistin ve Pakistan uyruklu olduğu ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya geçmeyi planladıkları öğrenildi. Yakalanan toplam 38 kaçaktan çoğunluğunun çocuk yaşta olması dikkat çekti.

Çalıntı olduğu tespit edilen 34 UN 1494 plakalı minibüste bulunan biri bebek 3 çocuklu Filistinli ailenin durumu ise yürek dağladı. 14 kişilik minibüste 24 kişinin arasına oturarak umuda yolculuğa çıkan ailenin bebekleri Salih Hatip görenlere duygulu anlar yaşattı. Annesinin kucağında olan bitenden habersiz uyuyan bebek, babası, annesi ve 2 ağabeyi ile birlikte minibüsten indirilip polis otomobili ile karakola götürüldü.

Şişli Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu'na götürülen kaçaklar burada sorgulandıktan sonra Yabancılar Şubesi'ne teslim edilecek. Polis kaçakları taşıyan minibüslerin sürücülerini yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious