İstanbul'da 6 otomobil daha kundaklandı!

İstanbul'da 6 otomobil daha kundaklandı!.13449
  • Giriş : 24.12.2007 / 10:06:00

İstanbul'da kimliği belirsiz kişiler tarafından 6 araç kundaklandı. Olaylarda otomobillerde ciddi bir hasar meydana gelmezken, saldırganlar olay sonrası kaçmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk olay, Ümraniye Esat Paşa Mahallesi Ziya Paşa Caddesi üzerinde dün saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen şahıslar otomobil markaları Şahin, Kartal, Renault Kango ve Wosvogen Transporter olan 4 otomobili, üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdi. Araçların alev aldığını gören mahalle sakinleri polise ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri arka arkaya sıralı haldeki yanan otomobillere müdahale etti. Yangında araçlarda küçük çapta hasar meydana gelirken, saldırganlar olay yerinden kaçmayı başardı.

Bu olaydan yaklaşık 7 saat sonra ise Gaziosmanpaşa 1144 Sokak'tan bir oto yangını haberi geldi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından üzerine yanıcı madde dökülen araç, alev alev yandı. Vatandaşlar polise ve itfaiyeye haber verirken, olay yerine gelen İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Otonun yanmasının ardından olay yerine polis ekipleri tarafından şerit çekildi. İtfaiye ekipleri tarafından incelemelerde bulunan Olay Yeri İnceleme ekipleri delil topladı.

Otomobilin yandığı sokakta bulunan mahalle sakinleri ise bütün bu olanlara isyan etti. Yanan aracın milli servet olduğunu vurgulayan semt sakinleri, olayın faillerine tepki gösterdi.

Minibüs yanmadan önce, otomobilin başında bir kişinin durduğunu ve çakmağını çakmaya başladığını söyleyen bir görgü tanığı, "1 kişi arabayı yakmaya çalışırken, sokağın başında bulunan 2 kişi ise gözcülük yapıyordu. Şahıslar siyah giyimliydiler" şeklinde konuştu.

Öte yandan Piyalepaşa'da cadde üstünde otomobil kundaklandı. Failler, olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirmeyi başardı.

Olay, Piyalepaşa Bulvarı üzerinde saat 05.30 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler park halindeki otomobili, üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan otoyu kısa sürede söndürdü. Olaydan sonra saldırganlar kaçmayı başardı.

Polis olaylarla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious