İstanbul'da 7 Hizbullah üyesi yakalandı

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

İstanbul'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 1993-1995 yılları arasında Diyarbakır'da 3 öldürme ve 3 yaralama olaylarına karıştıkları tespit edilen 7 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından Hizbullah terör örgütünün askeri ve siyasi kanat yapılanmalarında yer aldıkları için aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak 14 Aralık 2006 günü operasyon düzenlendi. Operasyonda 5'i sahte kimlikli 7 Hizbullah üyesinin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonda 6 adet sahte nüfus cüzdanı, içeriklerinde Hizbullah'ın görüntülü ve sesli propagandalarının yapıldığı anlaşılan 1 adet harddisk, 201 adet CD, bol miktarda örgütsel dergi ve kitap ele geçirildi. Gözaltına alınan kişilerin yapılan sorgularında; 1993 yılında Diyarbakır'da 3 vatandaşın öldürülmesi, aynı yıl yine Diyarbakır'da 2 kişinin yaralanması ve 1995 yılında Diyarbakır'da bir kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları belirlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılar işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious