İstanbul'da 7 kişi, 56 kilo eroin ile birlikte yakalandı

İstanbul'da 7 kişi, 56 kilo eroin ile birlikte yakalandı.11523
  • Giriş : 12.04.2008 / 17:34:00

Jandarma ekiplerinin İstanbul'da gerçekleştirdikleri operasyonda, ailece uyuşturucu üretimi yaptıkları belirlenen 7 kişi, 56 kilo eroin ile birlikte yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Jandarmanın zanlıların evine yaptığı baskında pencereden kaçmaya çalışan şebeke lideri, elindeki uyuşturucu dolu çanta ile birlikte suçüstü yakalandı. Yapılan incelemelerde zanlıların eroini kendileri üretmek için Büyükçekmece'de bir imalathane kurdukları ve burada ürettikleri uyuşturucuyu aracılarla piyasaya sürdükleri iddia edildi. Öte yandan uyuşturucu operasyonları kapsamında hafta içinde narkotik polisinin yaptığı Krater Operasyonu'na benzer bir operasyon yapan jandarma, evlere siparişle kokain servisi yaptığı iddiasıyla gözaltına aldığı 3 kişiyi adliyeye sevk etti. Zanlılardan birinin kadın ve hamile olduğu belirtildi.

Uyuşturucu ile mücadelede zehir tacirlerine üst üste yapılan operasyonlarla darbe vuran emniyet birimleri, bu defa Büyükçekmece'de bir aileyi yakın takibe alarak izlemeye başladı. Yapılan teknik takip sonucu aynı aileden 7 kişinin eroin imal ederek piyasaya sürme hazırlığı yaptığı belirlendi. İstihbarat bilgilerinden hareket eden jandarma ekipleri ailenin evine baskın yapmaya karar verdi. Jandarmanın baskın yaptığı evin pencesinden kaçmaya çalışan ve ailede yönlendiri konumda olduğu tespit edilen Nevzat T. isimli zanlı elindeki çanta ile yakalandı. Zanlının elindeki çantada arama yapan jandarma, 16 kilogram eroin buldu. Evdeki incelemesini tamamlayan ekiplerin sonraki hedefi eroin imalathanesi oldu. Büyükçekmece'de depo olarak kullanılan bir binada bulunan eroin imalathanesini basan ekipler, burada da 40 kilogram eroin ele geçirdi. Olayla ilgili Nevzat T., Hadi A. İle Gülüfer T ile Mesut T., Mehmet Hasan T., Resul T ve muhammet Polat T. Gözaltına alındı. Zanlıların ev ve imalathanelerinde yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız zigzaver marka tabanca, 1 adet glock marka ruhsatsız tabanca, 101 adet dolu fişek, 14 adet cep telefonu, 1 adet hassas terazi, 2 adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet sahte pasaport ele geçirildi.

İstanbul'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin hafta içinde gerçekleştirdiği "Krater Operasyonu"yla 324 kilo uyşuturcu ele geçirmesinin ardından, benzer bir çalışmayı da jandarmla ekipleri kendi sorumluluk bölgelerinde gerçekleştirdi. İstanbul'un özellikle zengin mahallelerinde siparişle uyuşturucu satabilecekleri kişileri belirleyen zehir tacirlerinin, yapılan teknik takiple kokaini evlere nasıl getirdikleri ve iletişimi nasıl sağladıkları belirlenmişti. Toplam 92 zanlının gözaltına alınarak adliyeye sevk edildiği operasyonlarda iki ünlü tiyatrocu da gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı. Jandarma ekiplerinin de aynı yolla uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen kişilere karşı gerçekleştirdiği çalışmada 3 kişi gözaltına alındı. Şişli ve Bahçeşehir ağırlıklı olarak yapılan operasyonel çalışmalarda yakalanan zanlılar adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan zanlılarden birinin kadın ve hamile olduğu belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious