İstanbul'da 95 okula deprem güçlendirmesi

İstanbul'da 95 okula deprem güçlendirmesi.13735
  • Giriş : 12.05.2009 / 18:11:00

İstanbul İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Birimi'nce (İPKB) yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, kentteki 95 okul daha depreme karşı güçlendirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, İSMEP kapsamında bugüne kadar 230 okulun güçlendirildiği ifade edilerek, bu okullara bu yaz 95 okulun daha katılacağı belirtildi.

Söz konusu okulların güçlendirme ve onarım işlerine ilişkin ihale duyurularının, 5 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak çalışmalara ivme kazandırıldığı kaydedilen açıklamada, bu kapsamda güçlendirme çalışmaları başlatılacak okulların müdürleri, okul aile birliği başkanları, rehber öğretmenleri ve ilçe milli eğitim müdürleri bir araya getirilerek, yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verildiği bildirildi.

Açıklamada, “İstanbul'un olası büyük bir depreme karşı her açıdan hazırlıklı olması amacıyla İPKB tarafından yürütülen İSMEP kapsamındaki güçlendirme ve yeniden yapım çalışmaları tüm hızıyla devam edecek” ifadesine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*