İstanbul'da ahlak operasyonları

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyeti tarafından yapılan operasyonlarda, iki kişi fuhuş yaptırdığı, 80 yaşında kötürüm bir kadın yer temin ettiği ve 5'i yabancı uyruklu 6 kadın da fuhuş yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Fatih Arpa Emini Mahallesi Tatlıpınar Cad. 46/3 numaralı evde fuhuş yapıldığına ilişkin bir ihbar aldı. Belirtilen adres üzerinde evi yakın takibe alan ekipler, evden çıkan üç erkeğin ifadesine başvurdu. Daha sonra eve üç ayrı erkek müşterinin girmesiyle düzenlenen baskında Romanya uyruklu Anna Maria T. ile Alina S. ve Nazmiye B.'yi fuhuş yaptıkları iddiasıyla yakalayarak gözaltına aldı.

Kadınların ifadeleri doğrultusunda yine Romanya uyruklu Sultan A.'da fuhuş yaptırmak suçlamasıyla gözaltına alındı. A.'nın ifadesinden yola çıkan ekipler evin, 80 yaşındaki Fatma K.'ya isimli kötürüm kadına ait olduğunu ve evini fuhuş yapılması için kullandırdığını belirlediler. Savcılık talimatıyla K.'nın ifadesine ikametinde başvurulurken. Sultan A. çıkartıldığı Fatih Adliyesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.Ülkesinde sınıf öğretmenliği yaptığı öğrenilen A.'nın, fuhuş amaçlı kadın çalıştırdığı, her müşteriden aldığı 30 YTL'nin 15 YTL'sini kadınlara, 5 YTL'sini ev sahibesi K.'ya verdiği ve 10 YTL'sini de kendisinin aldığı ileri sürüldü. Öte yandan Zuhrevi Hastalıklar Hastanesi'ne çıkartılan kadınlardan S.'nin Frengi Hastası olduğu, 3 kadının sınırdışı edilmesi için Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilecekleri öğrenildi.

Ekipler, aynı gecenin ikinci operasyonunu da Kadıköy Moda mahallesi Lütfübey sokak Beşpınar apartmanı 9/1 numaralı eve düzenlediler. Yapılan istihbarat çalışması sonucu Sibel takma ismini kullanan Kadriye Ç.'nin, telefon ile irtibat kuran erkek müşterilerine fuhuş amaçlı kadın bulduğu öne sürüldü. İddiaya göre Ç.'nin, büfeye benzer bir yerde kaldığı, kendisine telefon ile arayan müşterilerine ise hemen yakınında bulunan bir ev adresini vererek oraya gönderdiği öğrenildi.

Elde edilen bilgiler üzerine kendine müşteri süsü veren 3 polis memuru, önce Ç.'yi aradıktan sonra, sözde birlikte olmak için belirtilen adrese gittiler. İçeride 60 YTL'ye yapılan pazarlıktan sonra üç ayrı odaya kadınlarla birlikte giden polis memurları, kimliklerini çıkartarak ahlak polisi olduklarını söyledi. Ukrayna uyruklu Olena L., Kazakistan uyruklu Zhuldyzay K. ve Özbek uyruklu Ktvan T., yakalanarak gözaltına alındı. Aynı anda, yakın takibe alınan Ç.'de yakalanarak gözaltına alındı. 3 kadının, Zührevi Hastalıklar Hastanesinde kontrolden geçirildikten sonra sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilecekleri öğrenildi. Ç. ise Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Kadıköy Adliyesi'ne çıkartılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious