İstanbul'da 'banka takipli' operasyon

  • Giriş : 25.04.2009 / 16:30:00

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 9 kişi, Bağcılar Adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bağcılar'daki bir banka şubesinden 185 bin TL, bir başka şubeden de 120 bin TL çeken kişiler ile Bahçelievler'deki bir banka şubesinden 30 bin TL, diğerinden de 15 TL çeken vatandaşların, paralarının ''kapkaç'' ve ''otomobillerinden hırsızlık'' yoluyla çalındığı yönünde şikayette bulunması üzerine çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar kapsamında banka şubelerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, yüklü miktarda para çeken banka müşterilerinin paralarını kapkaç ve otomobillerinden hırsızlık yoluyla çalan 9 kişilik bir şebeke tespit ederek bu kişileri takibe aldı.

Yapılan takip sonucunda, söz konusu kişilerin, banka önlerinde ve içerisinde bulundurdukları gözcüler aracılığıyla yüklü miktarda para çeken müşterileri ve bindikleri araçları tespit ettiklerini belirledi.

Bakırköy ve Küçükçekmece'de şüphelilerin kaldıkları 12 ayrı adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştiren Gasp Büro Amirliğine bağlı ekipler, şebekenin elebaşı olduğu ileri sürülen E.G ile M.Ü, D.K, S.K, S.D, M.O, T.Ç, T.A ve E.D'yi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda, 1'i otomatik 2 tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 2 sahte nüfus cüzdanı ve çalıntı olduğu belirlenen bir otomobil ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan ve mağdurlar tarafından da tespit edilen şüphelilerin, Bağcılar ve Bahçelievler'de 4 ayrı ''banka takipli kapkaç'', bir ''banka takipli otodan hırsızlık'', sahte belge düzenlemek ve kullanmak, 2 silahlı yaralama, uyuşturucu madde ile silah ticareti yapma olaylarına karıştıkları belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 9 kişi, Bağcılar Adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*