İstanbul'da baskın, 26 göz altı!

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

İstanbul polisi, Üsküdar'da üç katlı bir villaya kumar oynatıldığı gerekçesiyle baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen 26 kişiden müşteri oldukları belirlenen 18'inin, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılacağı bildirildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri Kısıklı Mahallesi, Büyükçamlıca Yolu, 3 numarada bulunan 3 katlı bir villada kumar oynatıldığı ihbarını değerlendirerek villa üzerinde inceleme başlattı. Yaklaşık 15 gündür sürdürdüğü çalışmalar sonucu, üzerinde 'Reklam Müzayede Organizasyon Limited Şirketi tabelası bulunan villaya girip çıkanları tespit eden polis, dün akşam 20.00 sularında içerde müşterilerin de bulunduğu sırada villaya baskın düzenledi. Baskına uğrayan villadakiler, polisin ihtarlarına rağmen kapıyı açmayarak bir süre polisi oyaladı. Bir süre sonra açılan kapıdan içeri giren polis ekipleri villada yaptıkları incelemede kumar gereçlerinin saklandığı gizli bir bölüm buldu. 3 rulet makinesi, çok sayıda oyun pulları ve oyun kağıtları ele geçiren polis, 3'ü kadın 8 villa çalışanı ile 18 müşteriyi de gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen toplam 26 kişiden müşteri olan 18'inin ifadeleri alındaktın sonra serbest bırakılacağı bildirildi.

Villadakilerin kapıyı geç açmaları nedeniyle suçüstü yakalanmadıklarını belirten polis yetkilileri, zanlılar hakkında 'her türlü kumar gerecinin ülkeye sokulmasını bulundurulmasını ve imalatını yasaklayan 1072 Sayılı Kanun'a muhalefetten işlem yapılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious