İstanbul'da bayram tedbirleri alındı

İstanbul'da bayram tedbirleri alındı.14540
  • Giriş : 20.12.2007 / 00:07:00

İstanbul Belediye Başkanı Topbaş: "Bayramda zabıta teyakkuz halinde,vatandışımız da duyarlı olsun"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane'deki Belediye binasında personelle bayramlaştı. Törende konuşma yapan Kadir Topbaş, büyükşehirlerin mutlaka sorunları olacağını belirterek, "Biz burada yaşayan vatandaşlarımızla birlikte daha güzel bir şehir oluşturmaya çalışıyoruz. İstanbulluların su konusunda gösterdiği hassasiyetle sıkıntı yaşamadan bugünlere geldik. Geçen yıl yüzde 57'lerde olan barajlardaki doluluk oranımız bu sene bu kadar yağışa rağmen yüze 24'lerde. Geçen yılın yarısına kadar gelemedik. Bu hassasiyetin devamını istiyoruz" dedi.

Topbaş, ulaşım konusunda gelinen noktaya da değinerek, "Ulaşım konusunda da büyük mesafe kat ettik. Topkapı-Avcılar metrobüs seferlerini başlattık. Hedefimizde Beylikdüzü-Mecidiyeköy var. Geldiğimiz günle bugünü mukayese edersek toplu taşıma aracını kullanan vatandaşların sayısı 1.5 milyon arttı" diye konuştu.

Topbaş, bu hizmetlerin yapılmasında emeği geçen belediye personeline teşekkür ederek bayramlarını tebrik etti. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, Kurban Bayramı için alınan önlemlerle ilgili şöyle konuştu:

"Geçen yıldan biraz daha farklı tedbirler aldık. Kesim yerlerimizin sayısını artırdık. Zabıtamız teyakkuz halinde çalışacak. Ulaşımda daha yoğun hizmetler için arkadaşlarımız seferber oldu. Cezai uygulamalar var ama her şeyden önce insanlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Çünkü bir ibadeti gerçekleştirirken sıkıntı vermeden, çevreyi kirletmeden bunu yapmak gerekir. Profesyonel insanlar tarafından yapılmasını sağlamak lazım. Yoksa bu iş bilmeyenlerle yapıldığında bazı kazalara sebebiyet verdiği gibi bu ibadetin mantığına da ters düşen bazı görüntüler ortaya çıkabiliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious