İstanbul'da bazı ilçelere giriş paralı

İstanbul'da bazı ilçelere giriş paralı.16006
  • Giriş : 23.02.2008 / 18:08:00

İstanbul’un ulaşım sorununu çözmek için yeni bir proje hazırlandı. Proje hayata geçerse, kentin bazı ilçelerine girecek sürücüler belirli bir miktar ücret ödemek zorunda kalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul’un ulaşım sorununu çözmek için yeni bir proje hayata geçirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan proje hayata geçirilirse, kentin bazı ilçelerine araçlarıyla giren sürücüler belirli bir miktar ücret ödemek zorunda kalacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, projeyi vatandaşların bazı ilçelere özellikle yoğun saatlerde mecbur kalmadıkça girmemeleri için planladıklarını söyledi. Topbaş, “İstanbul’u bazı bölgelere ayıracağız. Sabah ve akşam trafiğin en yoğun olduğu saatlerde bu bölgelere girerken bir bedel olsun” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin projesi, tıpkı köprü geçişlerinde olduğu gibi bazı noktalara koyulacak okuma cihazlarıyla uygulanacak. Uygulamanın amacı bazı bölgelere pik saatlerde araç girişini azaltarak trafik akışını rahatlatmak.

Sürücülerin kimi projeye itiraz ederken kimi de trafiği çözmesi halinde verilecek bedelin önemsiz olduğu görüşünü dile getirdi.

Bir sürücü, “Beklediğimiz zaman o parayı benzinden yakıyoruz zaten” derken, bir diğer sürücü “Trafik çözülürse para veririz ama çözülürse” dedi.

Projeye tepki gösteren sürücülerden biri ise “Çok beğendim, valla nefes başına da para almalarını öneriyorum. Niye altyapı yapmak yerine parayla cezalandırmayı seçiyorlar” diye konuştu.

Ayrıntıları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak projenin, yasal prosedürler tamamlanınca hayata geçirilmesi planlanıyor.

NTVMSNBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious