İstanbul'da bir lisede namaz kılındığı haberi yalanlandı

İstanbul'da bir lisede namaz kılındığı haberi yalanlandı.15772
  • Giriş : 21.01.2008 / 17:49:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 17:52:23

Bazı veliler Radikal'de yayınlanan haberin üslubunu eleştirdi; "Namaz düşmanlığı yapılıyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçelievler Erkan Avcı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin içinde mescit olduğu ve öğrencilerin bu mescitte namaz kıldığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.Okulun öğrencileri, haberlere tepki göstererek, "Eğitiminden memnun olduğumuz okulumuzun ismini kötülemek istiyorlar." diye konuştu. Bazı veliler ise Radikal'de yayınlanan haberin üslubunu eleştirdi; "namaz düşmanlığı yapılıyor"

Lise Müdürü Muhittin Kara, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izni olmadığı için haberle ilgili açıklama yapmak istemezken, öğrenciler "Bir imam eksik" başlığı ile verilen habere tepki gösterdi. Herkesin ibadetini istediği gibi yaşama hakkı olduğunu dile getiren bir öğrenci, "Okulumuzda mescit yok. Ancak nedense böyle bir olayla okulumuz haber oluyor. Anlamıyoruz. Gelsinler başarılarımızı yazsınlar" dedi. Başka bir öğrenci de, "Okulumuzu, okul müdürümüzü seviyoruz. Okulumuzun başarılarını yazsınlar olmayan bir şeyle neden uğraşıyorlar. Okulumuzun bu şekilde adını kötülüyorlar. " diye konuştu.

Okulda gazetecileri ağırlayan okul müdürü Muhittin Kara, yetkisi olmadığı için namaz haberi ile ilgili konuşmak istemediğini, ancak 2500 öğrenci ve 150 öğretmenle başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerini ifade etti.

Bu arada bir okul velisi, haberleri namaz düşmanlığı olarak yorumladı. Adının yayınlanmasını istemeyen öğrenci velisi, "Milletin kutsalı ile uğraşmasınlar. Namaz kılmak suçmuş gibi göstermesinler." şeklinde tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious