İstanbul'da birçok evi su bastı

  • Giriş : 13.03.2009 / 07:56:00

İstanbul'da, akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan sağanak yağmur, gece boyunca devam etti. Yoğun yağış nedeniyle bazı yerlerde su baskınları meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kumburgaz'da D-100 Karayolu bir süreliğine trafiğe kapatıldı. Çok sayıda ev de su baskını nedeniyle hasar gördü.

İstanbul'da beklenen sağanak yağmur dün akşam saatlerinden itibaren kendini göstermeye başladı. Sağanak yağmur gece boyunca etkisini artırarak devam etti. Yoğun yağış nedeniyle İstanbul'un bazı yerlerinde su baskınları meydana geldi.
Kumburgaz'da tıkanan giderler yüzünden önce D-100 Karayolu ve yanyol su altında kaldı. Buradan taşan su, yazlıkların zemin katlarına ve bazı işyerlerine doldu.

Deprem güçlendirmesi çalışmaları yapılan EÜAŞ'a bağlı Elektrik Eğitim Merkezi'nin bodrumu tamamen su ile doldu. Bu yıl, çalışmalar bitmeden üçüncü kez su baskını yaşadıklarını belirten işçiler, binada baskın nedeniyle büyük hasar meydana geldiğini söyledi. Bazı yazlıkların bodrumları ise tamamen su ile doldu. İtfaiye ekipleri D-100 Karayolu'nda su tahliye çalışması yaptı. İş makinalarıyla da giderler açılmaya çalışıldı. Su tahliye çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*