İstanbul'da bombalı gece

İstanbul'da bombalı gece.12023
  • Giriş : 24.04.2009 / 08:55:00

Edinilen bilgilere göre ilk patlama saat 21.45 sıralarında Şişli Mecidiyeköy viyadüğü altında meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Viyadük altında yapılan güçlendirme çalışmalarının olduğu yere bırakılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada ölen veya yaralanan olmadığı öğrenildi. İkinci patlama ise saat 22.00 sıralarında Beyoğlu Akman Sokak üzerinde, bir internet kafenin önünde meydana geldi. Kafe önüne bırakılan bir ses bombasının patlaması sonucunda Mehmet Emin Gürhas(6), Şevval İkra Avcı(4), İrem Nur Avcı(6), Serhat Topuz ve Mustafa Zom isimli vatandaşlar yaralandı. Patlamada hafif yaralanan vatandaşlar, mahalle sakinleri tarafından özel araçlarla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Patlamaya şahit olan vatandaşlardan biri, büyük bir gürültü duyduklarını ve dışarı çıktıklarında yaralıları gördüklerini ve hastaneye kaldırdıklarını söyledi.

İki patlamanın üzerinden kısa bir süre sonra, Kağıthane Talatpaşa Mahallesi Aslangazi Caddesi üzerinde bulunan Sadabat Polikliniği önüne bir bomba bırakıldığı ihbarı yapıldı. Olay yerine giden bomba imha uzmanları, parça tesirli olduğu belirtilen bombayı fünye ile etkisiz hale getirdi. Bu arada Kağıthane Aslangazi Caddesi Anayurt Sokak'ta bulunan bir marketin önündeki şüpheli paket polis tarafından fünye ile patlatıldı. Patlama sonrası yapılan incelemerde, pakete bomba süsü verildiği anlaşıldı. Her üç olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*