İstanbul'da buzlanma kazalara yol açtı

İstanbul'da buzlanma kazalara yol açtı.13719
  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

İstanbul'da sabah saatlerinde oluşan buzlanmalar nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu kazanın ardından, viyadük üzerinde seyreden bir çok araç duramayarak kazaya karıştı. Buzlanma nedeniyle meydana gelen kazalarda 4 kişinin yaralandığı belirtildi.
Özellikle köprüler, viyadükler ve rüzgara açık alanlarda oluşan buzlanma İstanbul'da kazalara neden oldu. Sabah saatlerinde Okmeydanı TEM bağlantı yolu Sadabad Viyadüğü üzerinde aşırı buzlanma nedeniyle onlarca araç kaza yaptı. Çok sayıda trafik polisinin viyadüklerde aldığı önlemler de kazaları önlemeye yetmedi. Tuzlama ekiplerinin gecikmesi kazaların artmasena yol açtı.

Sadabad Viyadüğü üzerinde, kayarak bariyerlere çarpan otomobilde bulunan sürücüye yardım etmek isteyen Hüseyin İnce (35), buzlanma nedeniyle kayan bir aracın çarpmasıyla ağır yaralandı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan İnce, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazaya karışan araç sürücüleri tuzlama ekiplerinin gecikmesine tepki gösterdi. Polis ekipleri de viyadük üzarinde hızla ilerleyen araçlara siren ve megafonlarla uyarılarda bulundu. Bazı araçlar uyarılar üzerine kaza yapmaktan son anda kurtuldu. Kaza sonrası olay yerine Büyükşehir Belediyesi'ne ait tuzlama araçları gelerek çalışmalar yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious