İstanbul'da çete operasyonu

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'da çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çanakkale Cezaevi'nden firar eden bir kişinin çevresinde topladığı kişilerle suç örgütü yapılanması içerisine girdiği belirlendi. Bu kişinin, adamlarıyla birlikte Üsküdar'da işyeri bulunan bir kişiye karşı silahlı eylem hazırlığında olduklarının tespit edilmesi üzerine önceki gün başlatılan operasyonlarda 4 kişi yakalandı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca ile örgüt elebaşı olduğu ileri sürülen cezaevi firarisine ait bir adet sahte nüfus cüzdanı ele geçirildi.

Açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak, organize suç örgütlerine karşı günümüze kadar yürüttüğümüz ve birçok organize suç örgütünün çökertildiği başarılı operasyonlara hassasiyetle ve titizlikle devam edilmektedir. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan aldığımız büyük destek bizi son derece memnun etmekte ve motivasyon kaynağımız olmaktadır” denildi.

3 TUTUKLAMA

Bu arada, dün adliyeye sevk edilen 4 kişiden Erkan U, Özcan Ç. ve Hasan A. tutuklandı. R.Y. ise serbest bırakıldı.
Polis yetkilileri, 1997 yılındaki Flash TV İstanbul Bürosu baskınına ilişkin yargılanarak 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan, Ümraniye'de bir kurşunlama olayına ilişkin 1998 yılında tutuklanan ve tahliye olduktan sonra 2000 yılında Yenikapı'daki bir silahlı saldırıda yaralanan Erkan U'nun, Üsküdar'da balıkçılık yapan Gökmen Ş'nin öldürülmesi olayına ilişkin 2001 yılında da tutuklandığını, ancak yarı açık cezaevinden geçen Aralık ayında firar ettiğini bildirdiler.

Öte yandan, perdecilikle uğraşan G.T. adlı işadamından alacağı olduğu gerekçesiyle şüphelilerden birini azmettirdiği iddia edilen S.G. adlı kadının da dün akşam gözaltına alındığı ve hakkındaki işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious