İstanbul'da Çete operasyonunda 21 gözaltı

İstanbul'da Çete operasyonunda 21 gözaltı.8556
  • Giriş : 26.02.2009 / 17:19:00

İstanbul'da, kendilerine terör örgütü süsü vererek tehdit ile esnaftan para toplayama çalıştıkları öne sürülen 21 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.

Ümraniye'de tekstil mağazası sahibi bir kişiye tehdit mektubu yazarak terör örgütü ''TİKKO'' adına 15 bin dolar para isteyen, daha sonra aynı mağazayı kurşunlayan suç örgütüne yönelik soruşturma başlatıldı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 ay boyunca yapılan takip sonucu Ümraniye, Sarıyer ve Maltepe'de tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 1'i kadın toplam 21 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler ile birlikte 4 ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait çeşitli çapta fişek ve şarjörler ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Şüphelilerin Ümraniye'deki tekstil mağazasının yanı sıra Üsküdar'da bir gıda toptancısını ve döviz bürosunu yağma için takip ettikleri, bir kişiyi de darp ettikleri bildirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*