İstanbul'da doğalgaz patlaması: 1 ölü, 11 yaralı

İstanbul'da doğalgaz patlaması: 1 ölü, 11 yaralı .7372
  • Giriş : 18.03.2008 / 15:09:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 15:21:33

İlk belirlemelere göre 1 kişi öldü 11 kişi de yaralandı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından hastanelere gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziosmanpaşa'da, iş makinesinin yeraltından geçen doğalgaz borusunu delmesi sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı.

Gaziosmanpaşa'da, iş makinesinin yer altından geçen doğalgaz borusunu delmesi sonucu meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti 11 kişinin de yaralandı. Patlamada yaralananlar, Vakıf Gureba Eğitem ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 1110/2. Sokak'ta İSKİ'ye ait iş makinesinin yer altından geçen doğalgaz borusunu delmesi sonucu meydana gelen ve 5 katlı bir binanın harabeye döndüğü patlamada yaralanan 1'i kadın 5 kişi, ambülansla Vakıf Gureba Eğitem ve Araştırma Hastanesi'ne getirldi. Yaralılar, acil servis girişinden hastane binasına alındı. Bu arada, patlamada harabeye dönen apartmandaki bir kombinin de patladığı öğrenildi. Patlamada hayatını kaybeden şahsın cesedi ise, binadan çıkartıldı.

Patlamanın ardından olay yerine gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol, ilk belirmelere göre patlamanın İSKİ'nin tamir çalışması sırasında meydan geldiğini belirtti. İsmi henüz belirlenemeyen bir çocuğun hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığını belirten Erol, çalışmanın vatandaşların arıza şikayeti üzerine başlatıldığını söyledi. Başkan Erol, olayda zarar gören vatandaşlara gerekli yardımın yapılacağını ifade etti. Öte yandan patlamanın ardından çeşitli hastanelere kaldırılan 6 yaralının isimlerinin Müslüm Karadavut(41), Fahri Hançer(61), Tuğçe Korkmaz(10), Mukadder Altınışık(30) Döndü Akçan(46) Reşat Sudan olduğu belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious