İstanbul'da ekmeğe zam başvurusu

İstanbul'da ekmeğe zam başvurusu.12437
  • Giriş : 17.03.2008 / 16:33:00

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, İstanbul'da ekmeğe zam için yarın İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğine müracaat edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özer, kentte İstanbul Ticaret Odasına bağlı fırınların 300 gram ekmeği 80 YKr'den satmaya başladığına dikkati çekerek, ''Ben de odamıza bağlı fırınları mağdur etmemek adına ekmeğe zam için yarın, İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğine müracaat edeceğim. Birlik zam talebini kabul eder mi etmez mi bilmiyorum. Zamla 75 YKr olan 300 gram ekmek, 80 YKr olacak'' dedi.

Ekmeğe zammın gerçek nedeninin un fiyatları olmadığını ifade eden Özer, ''Ekmek zammının gerçek nedeni, fırın sayısının fazla olmasıdır. İstanbul'daki fırınlarla tüm Türkiye'nin ekmek ihtiyacı karşılanır. İstanbul'daki fırınlara da taksi plakası gibi sınırlama getirilmeli. Ayrıca bakkal ve bayi ıskontosu da düşürülmeli'' diye konuştu.

Özer, ekmek zammının ne zaman uygulanabileceği konusunda ise İstanbul Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğinden gelecek kararın etkili olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious