İstanbul'da Elkaide operasyonu : 10 kişi yakalandı

  • Giriş : 30.05.2007 / 15:20:00
  • Güncelleme : 30.05.2007 / 16:16:25

İstanbul'da el kaide operasyonu 10 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'da yapılan operasyonda El Kaide üyesi oldukları öne sürülen 10 kişi gözaltına alındı. Uzun zamandır polis tarafından takip edildikleri öğrenilen zanlıların bilderberg toplantısı önesinde eylem hazılığında oldukları iddia edildi. Zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Müacedele Şube Müdürlüğü tarafından El Kaide üyesi oldukları tespit edilen 10 kişi belirlendi. Teknik ve yakın takibe alınan kişilerin yurt içi ve yurt dışındaki bağlantılarının bulunması için devam eden çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basıldı. Beyoğlu, Fatih Esenler ilçelerinde yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Emniyette sorgulanan zanlıların Devlet Bakanı Ali Babacan ve Mustafa Koç gibi isimlerinde katılacağı Bilderg toplantısı öncesinde eylem yapacakları iddia edildi. Zanlıların Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları devam ediyor.

El Kaide'nin Afganistan'daki Lideri Mustafa Ebu Yezidi, El cezire TV'de gecen hata yayınlnan bir video kaydı ile Irak'taki El kaide lideri Abdülhadi El Iraki'nin Türk istihbarat görevlileri tarafından yakalanarak ABD'ye teslim edildiğini iddia etmiş ve Türkiye'ye yönelik saldırılarının olacağını söyleyerek tehditlerine bulunmuştu.

Bünyamin Demirkan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious